מוקד המועצה: 08-6257900

ניצני הנגב

 

פתיחת שנת הלימודים תשע"ח

זהירות ובטיחות בדרכים – הנחיות לפתיחת שנת הלימודים – הקליקו כאן להורדה

 

נשק וסע בניצני הנגב

בתחילת השנה משיק בית הספר "ניצני הנגב" בבית קמה" פרוייקט נשק וסע.

פרוייקט זה מופעל בבתי ספר רבים ובמסגרתו הורים המביאים את ילדיהם ברכב לבית הספר יעצרו במפרץ המיועד לכך, מימין לכביש, לפני הכיכר הקרובה לבית הספר, הילדים ירדו מהאוטו בעזרת מתנדבי בית הספר ברגל לבית הספר דרך מעבר החצייה. ההורה ימשיך עם הרכב ויעשה סיבוב פרסה בכיכר.

יתרונות הפרויקט החדש: ירידה בטוחה של הילד מהרכב, מהיר להורה, מעודד עצמאות של הילד, קל ופשוט.

 

יום ירושלים

ביום שישי, 26.5 התכנסה קהילת ניצני הנגב, ילדים, הורים ומורים, לציין את יום ירושלים וכל בית הספר לבש חג. היום ניפתח בטקס מרהיב בהובלת שכבה ה' אשר כלל שירים וריקודים לירושלים וסיפר את סיפורה של העיר.

במהלך היום הוצגו תוצרי החקר של כיתות בית הספר שעסקו בנושאים שונים הקשורים בירושלים. שכבה א' חקרה את הסמל האריה והפיקה ספרונים קבוצתיים המספרים על האריה שבי. שכבה ב' הפיקה מדריכי טיולים משפחתיים בעקבות חקר אתרים בירושלים. ילדי שכבה ג' נחשפו לשירי ירושלים האהובים על משפחותיהם, בחרו שיר וחקרו אותו בקבוצות. שכבה ד' חקרה את שערי ירושלים והציעה שערים חדשים המתאימים לירושלים של היום. הילדים הכינו פוסטרים ודגמים לשערים החדשים והסבירו את הרעיונות העומדים מאחוריהם. ילדי שכבה ה' בחנו את הקשר בין האדם למקום ובחרו "מקום בלב" בירושלים, חקרו אותו וכתבו כיצד הוא נוגע בהם. ילדי שכבה ו' למדו על היציאה מן החומות ובחנו את המטאפורה הקשורה בביטוי זה. בהמשך שילבו בדרשה שלהם אירוע, סיפור ממשפחתם המייצג את המטאפורה של "היציאה מן החומות" כמו אימוץ, סיכון, יציאה מהקופסא, פעולה כנגד הכלל ועוד.

סיום מחצית ב"ניצני הנגב"

טקס סיום המחצית התקיים ביום שישי, 24/2. ילדי כתה א' זכו לתעודת בית הספר הראשונה שלהם!

 

מקום שני לנבחרת הרובוטיקה של "ניצני הנגב"

 

IMG-20170207-WA0016

ביום חמישי, 2.2.2107, זכתה נבחרת הרובוטיקה של ביה"ס "ניצני הנגב" שבבית קמה במקום השני בתחרות ארצית. בתחרות, שהנושא המרכזי שלה היה "בעלי חיים" השתתפו 48 בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים. במהלך התחרות נדרשו הילדים להתייחס לשלוש קטגוריות: פרוייקט חקר העוסק באינטראקציה בין בעלי חיים לבני אדם, שיתוף פעולה ועבודת צוות, ערכים בהם דוגל איגוד הרובוטיקה הבינלאומי, ותכנות רובוט לביצוע משימות הקשורות לבעלי חיים. ילדי הנבחרת בנו רובוט המסוגל לבצע מספר משימות בעזרת זרוע אוניברסלית ומודולרית. הזרוע הייתה מסוגלת לבצע מספר משימות בו זמנית. הזרוע הייתה מודולרית, ניתן היה לפרקה ולהרכיבה במהירות כדי שניתן יהיה לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו בתחרות. חשוב לציין כי כל 15 ילדי הנבחרת, ללא יוצא מן הכלל, לקחו חלק בתחרות.

את הנבחרת מובילה המורה למדעים, עינב הלימי, "ההשתתפות בתחרות היא חוויה, מעצימה, מלמדת ומעשירה" אומרת הלימי. "אני נהנית מאוד לקחת חלק וללוות את הקבוצה. מגיע להם כל הכבוד על ההתמדה ועל ההישג המרשים".