מוקד המועצה: 08-6257900

יובלי הנגב

זוכרים את יצחק רבין ביובלי הנגב

תלמידי וצוות שכבה ו' ציינו ביום רביעי, 1.11.2017,  22 שנים לרצח יצחק רבין ז"ל במפקד לציון יום הזכרון תוך התייחסות לערכי הדמוקרטיה והצגת התלמידים שנבחרו לוועדות בית הספר השונות. בנוסף לכך, הקימו תלמידי כתה ו' מוקדי פעילות העוסקים בסובלנות ושיח מכבד.

בבית הספר צויין האירוע בדיון בשאלה "איזו מדינת ישראל אנו רוצים?". התלמידים ביטאו את עמדותיהם ותפיסותיהם לגבי המדינה ואופייה באמצעות מערכי פעילויות וכרזות.  הדיון בשאלת דמותה הרצויה של המדינה עולה בקנה אחד עם הנושא "חוקרים את העבר, מוקירים את ההווה וחוזים את העתיד" שאותו בחרה מערכת החינוך להדגיש בשנה זו.

 

עליות זה להיות: שבוע עליות ביובלי הנגב

ביום רביעי, 25.10.17, התקיים יום שיא לשבוע שעסק בעלייה לישראל לאורך השנים. ביום זה נפגשו התלמידים עם מגוון של מסורות, תלבושות, טקסים ומנהגים. הילדים שיחקו ושרו את שירי העליות, רקדו וחוו את קיבוץ הגלויות הישראלי.

במהלך השבוע נפגשו התלמידים עם סיפורי עלייה, ההתמודדות עם קשיי הקליטה, ההשתלבות והתרומה של כל עלייה למדינה. הילדים ראיינו את הסבים והסבתות, שמעו את סיפוריהם וסיפרו את סיפור משפחתם לחבריהם לכתה. ילדי בית הספר שמעו מפיה של מרינה פלר, אמא של תלמיד בית הספר, איתי, את סיפור עלייתה כנערה מברית המועצות ושלבי הקליטה שלה בבאר שבע.

 

אגרות ברכה, בקבוקים למחזור ואירועי סיום

ביום ראשון, 17.9, מספר ימים לפני ערב ראש השנה, נערך בבית הספר "יובלי הנגב" יריד אגרות ברכה בהובלת שכבה ו' למען כלל תלמידי בית הספר. תלמידי בית הספר רכשו אגרות ברכה שעיצבו תלמידי השכבה תמורת בקבוקי מיחזור. תלמידי השכבה יפדו את הבקבוקים למען אירועי הסיום של שלהם.

 

ח"כ חיים ילין מודה למרים אלגברלי, מנהלת ביה"ס "יובלי הנגב"

מרים אלגרבלי, מנהלת ביה"ס "יובלי הנגב", הוזמנה על ידי ח"כ חיים ילין ("יש עתיד") לכנסת ביום המורה הבינלאומי, ב-13.12.17, לאות הערכה על היותה מורה משפיעה ומשמעותית. "מרים יקרה, אומרים שמורה טוב הוא מורה לחיים ועדי בני זכה. עדי היה בבית הספר היסודי בקיבוץ בארי ולא ידע קרוא וכתוב, הם היו חבורה של כמה תלמידים אחרים בגילם, נתת להם את הבסיס החינוכי וכתוצאה מכך אף סיימו בהצטיינות את הבגרויות שנים לאחר מכן. מרים, תודה לך שידעת לתעל את הפרעת הקשב והריכוז של בני ולשלב את הלימודים יחד עם טיפוס על עצים ומשחקים בטבע. מה שההורים לא הצליחו לעשות את הצלחת, עשייתך ופועלך שימשו אבן דרך בחייו של עדי ודרכו גם בחיינו כהורים. כשמדברים על מורה לחיים, מדברים עליך, ולי רק נותר לאחל שתמשיכי לעשות את מה שאת עושה הכי טוב." אמר ח"כ ילין.

"הייתה לי הזכות להיות נציגה ממחוז דרום ומהמועצה ולייצג את ציבור התלמידים ואת המחנכים העושים עבודתם נאמנה" אמרה מרים. "אני חשה חובה להודות לעדי, התלמיד שלי, ולתלמידים שכמותו, שהיו עבורי "מורים לחיים" ולומר תודה לצוות החינוכי של ב"יובלי הנגב" העושים רבות כדי שנהיה ראויים להערכה. בטוחני שמורים רבים וטובים ראויים להערכה ותודה, וכשנכחתי בכנסת הרגשתי שאני שם גם עבורם. במשך כל שנותיי בחינוך האמנתי ועודני מאמינה בדבריו של יאנוש קורצאק כי "דרך החינוך אפשר לשנות את העולם לטוב יותר"

 

דברי ההוקרה של ח"כ חיים ילין בכנסת: